Blog Posts

Buzzwords, De-buzzed: 10 Other Ways to Say greek news online

Posted by Johnette Ruben on January 26, 2022 at 2:46pm 0 Comments

For everybody, who likes to grab immediate upgrade regarding any kind of incident, on the internet newest information is like a boon for them. New s portal and also web sites strive to cover every bit of occurrences and existing them to the audience to get valued and also attract individuals to visit their web site extra frequently. If you would like to know present information about anything, it is advised to access the web instead of any newspaper as the net is more effective to cover…

Continue

If you want to have a great smoke, it is best to go to a HookahMarket shisha shop in Dubai. Our shop is very popular and has a huge selection of different hookah brands and tobacco flavors. We also h…

Posted by HookahMarket Shisha UAE on January 26, 2022 at 2:46pm 0 Comments

If you want to have a great smoke, it is best to go to a HookahMarket shisha shop in Dubai. Our shop is very popular and has a huge selection of different hookah brands and tobacco flavors. We also have different types of shisha and all the accessories you would need to enjoy smoking. In Dubai, you can buy different kinds of hookahs in various sizes, flavors, and charcoal. You can also buy hookah accessories, like ashtray cases and…

Continue

House Video Surveillance - Protection For Your House And Family

Posted by Earwood Tocco on January 26, 2022 at 2:45pm 0 Comments

They likewise put you and your family's lives at threat. Numerous house security systems can be monitored by an alarm business however they do not have to be. You can get numerous choices to select from in the recent market.It would be unwise to weaken the "covert knowledge" of intruders in this extremely technically sophisticated age. They typically come up with newer methods, for the sake of evading us, of cutting and disrupting our really own traditional hired-wired burglar alarms…

Continue

egwylkxs

Posted by Shirley on January 26, 2022 at 2:45pm 0 Comments

@whossethokn68 #itunes 4845 GWZFDVYMHH @ckijilek99 #knife 2340 SZZMPKZQJX @wuknegy72 #model 7210 IIQWBFNBBG @owholoco46 #food 9236… Continue

Cztery Pory Miłowania, to zespół muzyczny, którego płyt nie znajdziesz na półkach marketów, w szerokich salonach sprzedaży, czy nawet w najbardziej popularnym serwisie aukcyjnym. Ich nagrania nie znajdują się na listach przebojów i nie są nagłaśniane w stacjach radiowych bądź telewizyjnych. Zachwycające jest jednak to, że te piosenki są rozpoznawane, że śpiewa je chóralnie widownia na koncertach.

Absolutnie to nie kwestia reklamy, a raczej potrzeby ducha. To dowód na istnienie w odbiorcach muzyki także potrzeby na ducha dobrej poezji. Może to kwestia klimatu miejsca i szczególnego nastroju bieszczadzkich połonin? Ale chyba nie tylko – te piosenki poruszają także w domowym zaciszu. Gdzie można ich znaleźć? Tu znajduje swe zastosowanie biblijna maksyma: „szukajcie, a znajdziecie”. Mnie zajęło to zaledwie kilka minut. Odnalazłem, posłuchałem…, a po kilku dniach stałem się właścicielem dwóch krążków CD, czyli jak dotąd całego dorobku płytowego Czterech Pór Miłowania.

Gwoli prawdy muszę jednak przyznać, że pierwszy raz o zespole usłyszałem dzięki entuzjastycznej relacji mego przyjaciela, który miał przyjemność uczestniczyć we wspomnianym wyżej festiwalu. Po raz kolejny okazuje się, tzw. „marketing szeptany” bywa jedną ze skuteczniejszych form promocji.

Cztery Pory Miłowania powstały w 2014 roku w niedużej miejscowości Choczewo, w województwie pomorskim. Ich twórczość zaliczyć można do nurtu poezji śpiewanej, trafnie niegdyś określanego jako piosenki z krainy łagodności. Można w niej odnaleźć echa grupy Stare Dobre Małżeństwo, ale to chyba zbyt wielkie uproszczenie. Sięgają po inspirujące teksty znanych i mniej znanych twórców.

Muzykę piszą sami. Słowa jedenastu z czternastu utworów na wydanej w czerwcu 2017 roku debiutanckiej płycie „Litania do…” napisał Piotr Konczak.

Warto zwrócić na nie baczniejszą uwagę. Ich autor piosenka poetycka jest z zawodu leśnikiem, człowiekiem wrażliwym na problemy ekologii i życia codziennego. Kiedyś napisał o swojej twórczości: „Być poetą to znaczy czuć więcej, szczerzej i to czucie szczerze przelewać na papier”. Nie próbuje dawać łatwych odpowiedzi, raczej pobudza do refleksji, skłania do zadumy nad rzeczywistością. Mówiąc krótko – zachęca do miłowania – nie tylko ludzi, lecz także przyrody i otaczającego nas świata. To miłowanie w jego ujęciu jest nie tylko uczuciem, ale przede wszystkim wzięciem odpowiedzialności za coś lub kogoś.

Na drugim albumie zatytułowanym „W zamyśleniu”, który ukazał się trzy lata później, dominuje poezja Bogdana Loebla, dobrze znanego autora, tworzącego dla wielu wykonawców polskiej sceny muzycznej. Jego piosenki wykonywały m.in. zespoły: Breakout, Niebiesko-Czarni, Dżem, SBB, Nocna Zmiana Bluesa, Stan Borys, De Mono, Grzegorz Markowski, Stare Dobre Małżeństwo czy Perfect. Cztery Pory Miłowania sięgnęły po jego mniej znane teksty i potrafiły nadać im swój własny, a przy tym uniwersalny wymiar.

Obecnie zasadniczy trzon zespołu, to Michał Miotke (śpiew, gitara akustyczna), Małgorzata Miotke (śpiew, idiofony) oraz Paweł Wendrowski (gitara basowa i gitary solowe). Co ciekawe – wszyscy są samoukami i nie posiadają formalnego wykształcenia muzycznego. Podczas nagrywania pierwszego albumu towarzyszyła im skrzypaczka Kamila Bigus – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, zaś przy pracy nad drugą płytą Malwina Groenwald (pianino i chórki) oraz Tadeusz Korthals – grający na akordeonie realizator nagrań.

Nazwę zespołu zainspirował jeden z wierszy Piotra Konczaka, zatytułowany właśnie „Cztery pory miłowania”. Jest wieloznaczna i ma wiele ukrytych treści. Nawiązuje do pierwotnego składu, gdy grupa była kwartetem i wówczas miało to odzwierciedlenie w charakterach muzyków, a jednocześnie próbuje pokazać różne oblicza miłowania, rozumianego także zgodnie z przesłaniem Konczaka jako odpowiedzialność.

Muzycy sięgają także po wiersze innych autorów, jak choćby Edwarda Stachury i Aleksandry Bacińskiej – twórców dobrze znanych miłośnikom poezji śpiewanej. Szukają uniwersalnych treści i daru ważnych słów, które warto ponieść dalej. Jestem przekonany, że podążają właściwą drogą. Świadczą o tym choćby cztery nagrody, jakie otrzymali w ciągu ostatniego roku, a także publiczność spontanicznie reagująca na ich piosenki. Aktualnie pracują nad wydaniem trzeciej płyty.

W zasadzie artykuł miał dotyczyć albumu „W zamyśleniu”, wydanego w ubiegłym roku, jednak nie mogłem pominąć milczeniem krążka „Litania do…” sprzed pięciu lat. Obie płyty wzajemnie się uzupełniają, dając pełniejszy obraz zespołu. To ważne, gdyż mówią o sobie, że są rzemieślnikami słowa, a ich celem jest dzielenie się tym co dotyka zarówno codzienności, jak i spraw ostatecznych, czyli wszystkiego czym żyje człowiek.

Views: 1

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2022   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service