Members

Blog Posts

Find the top tax accountant for small businesses in the United States.

Posted by Canberra Company on May 28, 2022 at 5:07pm 0 Comments

For your association, it is central that you use a cost accountant to assist you with dealing with your resources. Despite the fact that you might have hardly any insight into accounting, you ought to go with a specialist who can assist you with your business. In case you can do this, you will have no issue getting your assets generally together in light of the fact that you have decided to deal with a trained professional. The inspiration driving why you want to…

Continue

IPTV, televizyonun geleceğidir.

Kolaylığın kral olduğu ve internetin kraliçe olduğu bir dünyada, şu anda yayında olan her şeye razı olmak yeterli değil. Günümüz tüketicisi, havası her geldiğinde en sevdikleri programların keyfini çıkarmak istiyor.

IPTV'nin ana vaadi budur. OTT akışına çok benzeyen IPTV, isteğe bağlı içerik sunmak için İnternet teknolojisini kullanır. Giderek artan sayıda insan IPTV'yi izleme alışkanlıklarına dahil ettiğinden, trend hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Ancak IPTV nasıl çalışır? IPTV ve OTT arasındaki fark nedir ? Set üstü kutu gerçekten gerekli mi?

Öğrenmek için okumaya devam edin.

IPTV nedir?

IPTV, İnternet Protokolü televizyonu anlamına gelir ve internet üzerinden video içeriği alan izleyicileri içerir.

Popüler IPTV hizmetleri şunları içerir: Netflix, Disney+, Hulu, HBO Max ve Peacock TV.

IPTV hizmetinizi bugün başlatın.

IPTV nedir?

IPTV, internet protokolü televizyonu anlamına gelir. İzleyici açısından, geleneksel televizyonda olduğu gibi fiber optik kablo veya radyo dalgaları yerine internet bağlantınız üzerinden TV izlemek anlamına gelir.

Ayrıca, tüpün önünde kamp yapmak zorunda kalmadan en sevdiğiniz TV programlarını bilgisayarlardan, dizüstü bilgisayarlardan ve mobil cihazlardan izleyebileceğiniz anlamına gelir.

İnternet protokolü televizyonunu gerçek televizyonlarında da izlemek isteyenler için (ki bu muhtemelen çoğumuzdur), şunları yapmanız gerekir:

Akıllı TV'ye yükseltme : En yeni TV modelleri ("akıllı TV'ler" olarak bilinir) internet protokolü aracılığıyla içerik akışı için amaca yönelik olarak üretilmiştir. Eklenti gerekmez.

Bir alıcı kutusu satın alın : Normal bir TV'niz varsa, akış sinyallerini gerçekten okuyabileceği bir biçime dönüştüren bir cihaza ihtiyacınız olacak, bu ister bir Apple TV olsun, ister Google Chromecast gibi bir USB dongle stick.

Kurulum açısından, akıllı TV'si olmayan bir ev içi IPTV sistemi tipik olarak şunları içerir:

Kablosuz internet bağlantısı

Set üstü kutuya veya USB dongle çubuğuna bağlanan bir yönlendirici

IPTV sinyallerini TV dostu sinyallere dönüştürmek için bir set üstü kutu veya USB dongle stick

IPTV'ye doğrudan erişebilen diğer dijital cihazlar (akıllı telefonlar ve tabletler gibi)

Son kullanıcı deneyiminin oldukça basit olması, IPTV'nin arkasındaki teknolojinin karmaşık olmadığı anlamına gelmez.

Yayıncının bakış açısından IPTV, videolar için gelişmiş bir depolama sisteminin yanı sıra izleyicilerin izlemek istedikleri programları seçebilecekleri sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüz gerektirir.

Birisi bir program seçtiğinde, bir IPTV yayıncısı şunları yapmalıdır:

Video dosyasını akış için uygun bir biçimde kodlayın

Video dosyasını şifreleyin, böylece yalnızca ödeme yapan kişiler onu çözebilir ve alabilir

Reklamları video dosyasına gömün (genellikle program ücretsizse)

Video dosyasını internet üzerinden yüzlerce (potansiyel olarak binlerce) kişiye aktarın

Bir IPTV içerik sağlayıcısı, özellikle reklam vermeyi planlıyorsa, yüksek kaliteli video akışını geniş ölçekte desteklemek için geniş bant genişliğine de ihtiyaç duyar.

Hibrit IPTV

Hibrit IPTV , geleneksel yayın yapan televizyonu, yönetilen IP ağları (IPTV) veya genel İnternet (OTT) üzerinden teslim edilen video ile birleştirir. Tüketiciler için, bu kurulumun ana avantajı, tek bir set üstü kutu aracılığıyla daha fazla televizyon programlama seçeneğidir. Standart kablolu TV'ye ek olarak, hibrit IPTV hizmetlerine sahip kişiler, isteğe bağlı video (VOD) ve canlı izleme başına ödeme akışının keyfini çıkarabilir .

IPTV nasıl çalışır?

Geleneksel televizyonda çatı antenleri, gelen radyo dalgalarını TV'nizin kodlarını görüntü ve sese dönüştürdüğü elektrik sinyallerine dönüştürür.

Uydular benzer şekilde çalışır, bu sinyalleri uzaya ve geri sektirirken, kablolu TV sinyalleri radyo dalgaları olmadan doğrudan televizyonunuza gönderir.

İster kablolu ister uydu TV'niz olsun, yayıncılar sinyalleri gerçek zamanlı olarak gönderir, bu nedenle yalnızca şu anda yayında olanları izleyebilirsiniz. Bir kayıt cihazınız olmadığı sürece, sunulan programlar üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur. Bu bir ayar ve “al ya da bırak” meselesi.

İnternet protokolü televizyonu farklı çalışır. IPTV ile, programları iletme süreci, bir e-posta göndermekten bir web sayfasını yüklemeye veya bir dosya indirmeye kadar, çevrimiçi olarak yaptığınız her şeye çok benzer.

Birisi bir dosyayı indirdiğinde, içeriği aynı anda bilgisayarına yüklenmez. Dosya indirilirken, paketler olarak bilinen tonlarca küçük parçaya bölünür. Bu paketlerin her biri benzersiz bilgiler içerir ve gerektiğinde farklı rotalardan seyahat edebilecek kadar esnektir.

Paket anahtarlama olarak bilinen, tüm bilgiler internet üzerinden bu şekilde dolaşır. İnternet, bir bilgiyi daha küçük parçalara bölerek ve parça parça son kullanıcıya göndererek, şeyleri başlangıç ​​noktasından varış noktasına ulaştırmak için hiper verimli bir yol sağlar.

Bilgileri paketlere dönüştürebiliyorsanız, e-posta gönderirken, albüm indirirken, telefon görüşmeleri yaparken veya TV izlerken, internet üzerinden herhangi bir yere gönderebilirsiniz.

Geleneksel TV ve IPTV arasındaki farklar burada bitmiyor. IPTV hizmetine özgü iki yönlü etkileşim, son kullanıcıların genellikle etkileşim seçeneği de dahil olmak üzere daha fazla kontrol ve kişiselleştirme seçeneğine sahip olduğu anlamına gelir.

IPTV ayrıca daha fazla esneklik sağlar. IPTV, izleyicileri belirli bir programlama programıyla sınırlamak yerine, insanların istedikleri zaman istedikleri şeyi izlemelerini sağlar. İçerik sağlayıcınıza ne izlemek istediğinizi "söyleyin", hemen paketler halinde göndersinler.

Bu alışverişleri iptvsatis destekleyen ağ mimarisi biraz karmaşık olabilir. İşleri basit tutmak için, IPTV'nin nasıl çalıştığına dair adım adım bir genel bakış:

Programları saklamak

Canlı programlar geleneksel TV gibi çalışır - üretildikleri anda yayınlanırlar. Ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler, isteğe bağlı akışı destekleyen depolamaya ihtiyaç duyar. Bazı içerik sağlayıcılar için, hizmetlerinin bant genişliğini korumak ve internet üzerindeki etkisini sınırlamak için mevcut programların sayısını sınırlamak gereklidir.

Programların hazırlanması

İster önceden kaydedilmiş ister canlı olsun, tüm programlar paket anahtarlama yoluyla internet üzerinden dolaşabilen dijital bir formata dönüştürülmelidir. Akış sırasında arabelleğe almayı en aza indirmek için videolar sıkıştırılmalıdır. Varsa, reklamlar eklenmelidir. Her durumda, yetkisiz erişimi önlemek için bilgiler şifrelenir.

Akış programları

IPTV programlarını izlemek, bir web sitesinde gezinmeye çok benzer. Her iki durumda da, iki bilgisayar arasında geçici bir bağlantı başlatıyorsunuz, böylece biri - bu durumda sizinki - diğerinden bilgi alabilir. Bilgisayarınız (istemci) bir IPTV içerik sağlayıcısından veri aldığında, genellikle aynı anda diğer istemcilere bilgi gönderen güçlü bir sunucudan gelir; bu işlem tek noktaya yayın olarak bilinir.

IP çok noktaya yayın

Sunucular, istemci isteklerini alan ağır bir yük taşır. İstemci istekleri bir sunucunun kapasitesini aştığında (yani tonlarca insan aynı şovu aynı anda izlemeye çalışır), genellikle gecikmeler, ara belleğe alma ve kötü bir kullanıcı deneyimi izler. Bir IPTV çözümü, bu durumlardan kaçınmak için IP çok noktaya yayın adı verilen akış için farklı bir indirme türü kullanır. Her paket aynı anda birçok farklı istemci hedefine seyahat ederken sunucudan bir kez ayrılır.

IPTV protokolleri

Bir programın akışını yapmak, herhangi bir eski dosyayı indirmek gibi değildir . Bir programı akışa aldığınızda, bir seferde dosyanın bitlerini indirirsiniz - ve o oynatılırken dosyanın bir sonraki bölümünü indirirsiniz, böylece oynatılmaya hazır hale gelir. Bu, indirme için standart web tabanlı protokoller (HTTP ve FTP) ile değil, gerçek zamanlı protokol (RTP) ve gerçek zamanlı akış protokolü (RTSP) aracılığıyla çalışır.

yönetilen ağlar

IPTV ve OTT arasındaki temel fark ağdır. OTT ile içerik teslimi genellikle genel internet üzerinden gerçekleşir. IPTV ile birçok sağlayıcı, hizmet kalitesini sağlamak için kontrol edebildikleri yönetilen ağları kullanır. Bu genellikle, ana ofisin bölgesel video hub ofislerine beslendiği hiyerarşik bir ağı içerir. Bu video merkezi ofisleri daha sonra insanların evlerindeki set üstü kutulara bağlanan

Views: 3

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2022   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service