Members

Blog Posts

수원야간진료 산업에서 주목해야 할 20명의 유망한 인물들

Posted by Neta Kathy on January 20, 2022 at 11:36am 0 Comments

평소에 대부분 접하곤 하지만 증상이 없어지면 금방 잊고 지내는 게 머리 아픔이다. 독감 전이나 스트레스가 심할 때, 소화불량으로 체했을 때 등 불쑥 찾아왔다 사라지는 두통은 만성적으로 지속될 경우 생활에 큰 불편함을 주기에 쉽게 생각해선 안 된다. 머리 아픔이 오래 가고 해열제를 먹어도 통증이 줄지 않는다면 강력한 진단을 통해 원인을 찾아내 바로 치료하는 것이 중요해요.

목이 천천히 뻣뻣해지고 목 움직임이 둔해지며 결국 머리까지 아파지는 때가 잦다면 ‘경추성 두통’을 의심해야 한다. 경추성 수원추나요법 두통은 쉽사리 머리만 아픈 것이 아니라 머리 뒷부분부터 조이는 듯한 느낌이 든다. 뒷목이나 어깨가 뻐근하고 팔 혹은 손이 저리기도 한다. 두통과…

Continue

Yoga Retreats To Restore Your Psyche And Soul

Posted by In light Yoga Retreats on January 20, 2022 at 11:36am 0 Comments

One can rapidly pick modest health withdraws close to New York City for restoring their psyche and body! This retreat can assist anybody with putting in a few days in a brilliant climate. The alluring normal environmental elements can help you in various exercises like imaginative composition and painting. This review will illuminate you more with regards to some awesome yoga practice wellbeing hideouts for the brain and heart.…

Continue

Global Periodontal Therapeutics Market To Be Driven By Increasing Incidences Of Periodontal Diseases Globally In The Forecast Period Of 2021-2026

Posted by Mathew Williams on January 20, 2022 at 11:35am 0 Comments

The new report by Expert Market Research titled, ‘Global Periodontal Therapeutics Market Size, Share, Price, Trends, Growth, Report and Forecast 2021-2026’, gives an in-depth analysis of the global Periodontal Therapeutics market, assessing the market based on its segments like products, distribution channels, and major regions. The report tracks the latest trends in the industry and studies their impact on the overall market. It also assesses the market dynamics, covering the key demand and…

Continue

Kuluçka Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kuluçka makinesi, yumurtaların civcivlere dönüşmesi için gerekli koşulları sağlayan sistematik bir mekanizmadır. Kuluçka makinesi yardımı ile kuluçka dönemi için hazırlanan yumurtalar, kümes hayvanına ihtiyaç duymadan çok sayıda tavuğu kuluçkaya yatırır. Kuluçka dönemi, orijin sürekliliğini sağlamak için kanatlıların yumurtalarında belirli bir süre kaldığı süredir. Kuluçka dönemi kuş türlerine göre farklı dönemler içerebilir. İnkübasyon periyodu in vivo veya bir inkübatörde gerçekleştirilir. Kuluçka makineleri, süre ve koşullar gibi gerekli faktörleri sağlar. Bir embriyonun yumurtada gelişmesi için çeşitli çevresel faktörlerin dikkate alınması gerekir. Bu faktörler şunları içerir: Islak, sıcak, havalandırma, arama sistemi

Kuluçka makinesi nedir?

Kuluçka makinesi, yumurtanın üzerindeki çevresel faktörleri sağlamalıdır. Çünkü doğal olarak meydana gelen kuluçka döneminde kanatlı anne bunu yumurta üzerinde yapar. Örnek olarak en yaygın üretken tavuklardan bahsedilebilir. Tavuk yumurtadan çıkarken, fetüsün büyümesi için gerekli ısı ve nemi sağlar. Ayrıca gagasıyla yumurtaları geri verir ve ceninin kabuğa yapışmadan büyümesine yardımcı olur. Doğal olarak oluşan kuluçka dönemi kuluçka makinelerinde devam eder.

Kuluçka makinelerinin teknolojik gelişmelerden kaynaklandığına inanılsa da, tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Bu çok eski bir program olarak tanımlanabilir. İlk kuluçka makinesinin eski Mısır'da kullanıldığı söyleniyor. Üreme, kuş neslinin devamı için özel olarak tasarlanmış kuluçkahanelerde gerçekleştirilmiştir. Günümüzde özellikle teknolojik gelişmelerin de yardımıyla kuluçka makineleri daha donanımlı hale gelmiştir. Dünyada yaygın olarak kullanılan kuluçka makinelerinin tavuk üretimi üzerinde de önemli etkileri bulunmaktadır.

Kuluçka makineleri sadece tavuk makineleri değildir. İnkübatörler, nesli tükenmekte olan kuş türlerinin hayatta kalmasını sağlamak için de kullanılır. Ayrıca kuluçka makineleri, vahşi doğada yumurta tehdidini ortadan kaldırır. Kuluçka makineleri, uygulama aralığına ve kapasiteye bağlı olarak farklı modellerde üretilmektedir. Kapasite faktörüne bağlı olarak, minimum kuluçka kapasitesi 7 ile maksimum 2000'den fazla arasında değişebilir. 3 kategoriye ayrılabilir: küçük veya eğlenceli kuluçka, ticari kuluçka ve endüstriyel kuluçka.

Bir kuluçka makinesi nasıl kullanılır?

Kuluçka makinesi, embriyonun yumurtada büyümesi için gerekli fiziksel koşulları sağlayan ve kuluçka süresini kontrol etmenizi sağlayan sistematik bir cihazdır. Sıcaklık ve nem istenildiği gibi kolayca ayarlanabilir. Bu sayede minimum fire ile üretim sağlanmaktadır. Peki kuluçka makinesini nasıl kullanıyorsunuz?

İnkübatörü kullanmadan önce, ne yapacağınızı anlamak için kullanım talimatlarını okuyun. Özellikle ilk kez kuluçka makinesi kullanmayı planlıyorsanız mutlaka kullanma talimatına göre kullanmalısınız. Önce bir kuluçka makinesi kurmalısınız. İnkübatörü kullanma talimatına göre 2-3 saat hiçbir ayar yapmadan boşaltın. Bu nedenle kuluçka makinesinde belirli bir sıcaklık ve nem vardır. Ardından yumurta sırasını yapın. Yumurtlarken yumurtanın ucunun aşağı baktığından emin olun. Yumurtaları viyolaya yerleştirdikten sonra cihazın kapağını kapatabilirsiniz.

Kuluçka makinesi kullanırken dikkat!

Dikkat! Nem göstergesini her gün veya gün aşırı kontrol edin. Nem düşükse, az miktarda su eklenmelidir. Kuluçka süresi bitmeden makinenin kapağını asla açmayın. Kuluçka döneminin sonunda, yumurtadan çıkmadan hemen önce menekşelere bırakılan yumurtalar alt ağlara yerleştirilir. Nem, kuluçka sürecindeki en önemli faktördür. Makinedeki uygun nem, civcivin kabuğundan kolayca çıkmasına ve yumurtadan daha hızlı ve kolay çıkmasına yardımcı olur. Nem yeterli değilse, su ekleyebilirsiniz. Kuluçka makinesinde yeterli nem yoksa yumurta kabuğu kurur ve civciv açılıp yumurtadan çıkamaz. Bu tavuğun ölümüne yol açar.

Bu işlem kuluçka makinesi sırasında küvöz valfini açmayın. Tüm tavuklar kabuklu olsa bile otomatta 48 saat bekleyebilirler. Yeni doğan tavuğun besin eksikliği hissetmediği için 2 günde su ve mama ihtiyacı ortadan kalkar. 2 gün sonra tavukları arabadan çıkarabilirsiniz. İnkübatörü temizleyin ve 2 gün havalandırın. Temizlik yaparken kimyasal kullanmamaya dikkat edin.

Views: 4

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2022   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service