Nejvyšší Cheesecake Příprava Pokrmů Návod

recept cheesecake

Pár pochoutek může stejně krémovou dekadenci bezchybně vytvořeného tvarohového koláče. Ať už vyberte nadčasový styl New Yorku nebo odvážný chuť twists, cheesecake má speciál umístění v srdcích (a žaludcích) dezertů fanoušků po celém světě. Vše připraveno na posílení vašeho tvarohového koláče hry? Nehledejte víc než tento konečný průvodce, kde se prozkoumáme všeho od nezbytné komponenty až po inovativní vaření metody.

Přehled tvarohového koláče Pokrm

Začínáme: Důležité Aktivní složky

struktura jakéhokoli druhu výborné cheesecake recept závisí jejích složkách. Na kůrku budete potřebovat rozdrcený graham krekry nebo sušenky, rozmražené máslo a špetku cukru. Sýr Lotion je určitě hvězdou programu, nabízí, které bohaté a sametový vzhled. Ne ušetříte kvalitu níže; použijte plnotučný smetana sýr pro ty nejlepší výsledky. Vejce, cukr a vanilku esenci zaoblujte základ, zatímco zakysaná smetana nebo hustá smetana může zahrnout přidán měření úrovně hladkosti. Prozkoumat různé chutě začleněním citronu vášně, čokolády prášku, nebo možná likéry jako Kahlua nebo Grand Marnier.

Zdokonalování kůry

Výborné cheesecake začíná pevnou kůrou, která poskytuje ideální kontrast s sametovou zubní výplň. Abyste toho dosáhli, smíchejte své rozdrcené sušenky nebo krekry s rozpuštěným máslem a cukrem dodobře integrované . Stiskněte směs pevně přímo do spodní pružinové pánve, zajistíte je stejnoměrně rozptýleno. Pro extra příchuť přemýšlejte včetně špetky skořice nebo muškátového oříšku do kůrky směs. Pečte kůrku pár minut před včetně náplně, abyste zaručili, že bude křupavá a zlatá hnědá.

Uchopení Plnění

výplň je místo, kde se při výrobě tvarohových koláčů děje. Začátek tím, že porazíte mléko sýr až hladký a krémový, potom postupně zahrnout cukr, vejce a vanilku extrakt. Pozor, abyste nepřemíchali, protože to může integrovat příliš mnoho vzduchu do těsta, vedoucí k rozštěpy po celou dobu pečení. Chcete-li hedvábnou vzhled, přeložte na závěr zakysanou lotion nebo smetanu ke šlehání. Tento akce nejen pouze přidává nádhera zatím také pomoci přestat tvarohovým koláčem před rozdělením, když se vaří. Neváhejte v této fáze experimentovat různé příchutě a míchat, od čerstvého ovoce po lahodná čokoláda kousky nebo víry cukru.

Vaření Techniky pro úspěch

Vaření ideální cheesecake vyžaduje jemný dotek a trochu vytrvalost. Začněte předehřevem trouby na teploty specifikovaná ve vašem recept, normálně kolem 325 °F (160 °C). Aby se vyhnuli zlomeniny, uvařte cheesecake ve vodní lázni zabalením úplně nejnižší springform pán ve hliníkové fólii a umístění do větší pánve naplněné teplá voda. Toto pomáhá spravovat úroveň teploty a vyrábí vlhko nastavení, hedvábně hladký textura. Vyvarujte se otevírání dvířek trouby, zatímco se cheesecake vaří, protože náhlé teplota změny mohou stejně spustit rozbití. Jednou jsou strany ustaveny nicméně zařízení se stále trhá trochu, je čas vypnout troubu a nechat cheesecake trendy postupně uvnitř .

Dokončení Dotyky a Poskytování Doporučení

Jakmile váš cheesecake ve skutečnosti vychladl úplně, je čas zahrnout dokončovací úpravy. Chlaďte to v ledničce na minimálně několik hodin, nebo ideálně přes noc, povolit chuti ke spojit a textura nastavit. Před servírováním přemýšlejte polevu tvarohového koláče čerstvým ovocem, mrholením čokoládové ganache nebo a kapka šlehačky krém. Pro další jedinečný dotek, sprej rozdrcené sušenky nebo ořechy přes vršek pro zahrnuto křupání. Při krájení tvarohového koláče zdravý recept použijte ostrý čepel namočený v horké vodě pro čisté, hladké řezy.

Nakonec, uchopit umění výroby tvarohového koláče je chutný výlet, který stojí za úkol. Se nejlepšími složkami, technikami a trochu kreativita , můžete vyvinout tvarohové koláče, které jste si jisti, že vzruší dokonce jeden z nejvíce náročný pochoutka fanatici. Takže pokračujte, vyšlehejte cheesecake umělecké dílo a dopřejte si sami kousek svůdný požitkářství. Vaše chuť určitě děkuji.

Views: 9

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2024   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service