Members

cizí slova

Pro ​​studenty a mluvčí cizích jazyků je cizojazyčný slovník nezbytný. Zde diskutujeme o různých typech dostupných cizojazyčných slovníků a nabízíme některá doporučení založená na současném výzkumu o studiu jazyků ohledně druhů slovníků, které fungují nejlépe.

Pro ​​studenty a mluvčí cizích jazyků je cizojazyčný slovník nezbytný. Tento článek pojednává o různých dostupných typech v cizojazyčných slovnících. Provádíme také průzkumy založené na doporučeních o studiu jazyků na nejúčinnějších slovnících.

Pojďme se podívat některé z různých typů a pomohou vám vybrat si, který z nich budete používat během studia. Slovník lze použít k nalezení významu slov, která neznáte. Existuje mnoho různých typů slovník cizích slov, jak si tedy vybrat?

Podívejme se na různé typy dostupných slovníků, které vám pomohou vybrat, který z nich bude pro vaše studium nejužitečnější.

Slovník je jedním z nejdůležitějších nástrojů během studia na univerzitě. Slovník vám pomůže lépe porozumět předmětu, zlepšit komunikaci a zvyšte své hodnocení tím, že budete používat správná slova.


Nicméně ne všechny slovník jsou stejné a pokud neumíte správně používat slovník, mohlo by vás to naučit nesprávný význam slova a ztížit získání dobré známky.

Dvojjazyčný slovník

Dvojjazyčný slovník je slovník, ve kterém je slovo, které hledáte, přeložené do vašeho rodného jazyka. Dvojjazyčný slovník obsahuje velmi málo informací, ale je snadno srozumitelný, protože je celý napsán ve vašem rodném jazyce.

Jednojazyčný slovník

Jednojazyčný slovník lze psát pouze v angličtině. Jednojazyčný slovník obsahuje spoustu různých informací o každém slovo v angličtině. Tyto slovníky poskytují mnoho informací o gramatice a výslovnosti. Monol ingvální slovníky mohou být matoucí, protože mají pro každé slovo více definic.

Slovník pro žáka

Slovník žáka je podobný jednojazyčnému slovníku, protože je pouze v angličtině a obsahuje spoustu informací o slově, které se snažíte najít. Nicméně, slovník pro studenty je trochu snadněji se používá než standardní jednojazyčný slovník a má jasné příklady a zjednodušený jazyk.

Předmětový slovník

Přestože oborový slovník lze použít stejným způsobem jako jednojazyčný slovník, neobsahuje obecný význam slov. Obsahuje pouze definice vhodné pro daný předmět. Přestože jsou tematické slovníky extrémně užitečné pro zjištění, jak se slova používají ve vaší oblasti, může se ukázat, že je obtížné se v nich orientovat a nemusí mít slovo, které hledáte.

Views: 16

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2024   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service