Members

Blog Posts

Global Acoustic Damping Market Emerging Trends And Competitive Landscape Forecast To 2021-2028

Posted by PANKAJ HEMDEO KATKAR on December 8, 2021 at 6:03am 0 Comments

In 2021, the Global Acoustic Damping Tiles Market’s size was valued at USD 1.9 billion and is estimated to reach USD 3.8 billion by 2028 and is expected to be growing at a CAGR of 6.8 % throughout the forecast period. In this report, 2021 has been taken as the base year while 2020 is the historical year. The forecast year for the report is 2028 to approximate the size of the market for Acoustic Damping Tiles.

Get Sample [email protected]

Continue

Exhibit Booth | Best Tradeshow Booth Display For Sale in Ottawa | Canada

Posted by displaysolution on December 8, 2021 at 6:03am 0 Comments

Display Solution is a leading provider of custom-built and exhibit booth. Learn more about our offerings - show services, exhibit design & management & more. High Quality booth display Products. Display Solution.

http://212.48.85.240/profile/displaysolution

Features & Benefits

Comes in…

Continue

The 12 Best Đèn LED pha là gì? Accounts to Follow on Twitter

Posted by Enciso Johnathan on December 8, 2021 at 6:03am 0 Comments

Đèn LED pha là gì?

Đèn pha LED đã trở thành một sự lựa chọn cực kỳ phổ biến cho những công trình chiếu sáng thương mại và công nghiệp. Những đèn chiếu sáng rộng, cường độ cao này sẽ có thể giúp bán ánh sáng còn làm những sân chơi ngoài trời trong điều kiện ánh sáng yếu. một vài thậm chí còn đủ tập trung để phục vụ như một công cụ ánh sáng sân khấu còn làm những buổi biểu diễn trực tiếp. Để tìm hiểu thêm về phương án chiếu sáng đa năng này, hãy đọc tiếp! đoạn viết này…

Continue

Yeni başlayan bir demirci olarak edinmeniz gereken ilk aletlerden biri örstür. Örsler birçok stil, şekil ve fiyat aralığında gelir, ancak hepsinin çalışması için sağlam bir desteğe monte edilmesi gerekir.

Geleneksel olarak örs, tipik olarak karaağaç veya akçaağaç ağacından büyük, ağır bir kütük üzerine monte edildi. Bu, örsü çalışma yüksekliğine yükselten ve çeliğin ağır çekiçlerle dövülmesine dayanacak bir platform sağladı. Eski resimlerde ve resimlerde, bir kütük üzerinde bu montajın birçok varyasyonunu bulabilirsiniz. Kolay erişim için genellikle kütüğün etrafına yerleştirilmiş araçlar bulacaksınız.

Bugün bir örs montajı söz konusu olduğunda daha fazla seçeneğimiz var. Yükseklik, üzerine monte edildiği şey kadar önemlidir. Çok kısa ve çok uzun örsler üzerinde çalıştım. Gerçek boy, yapabileceğiniz iş miktarında ve yorulma hızınızda çarpıcı bir fark yaratabilir. Örs yüksekliği için eski kural, düz durmak ve yumruk yapmaktı ve zeminden parmak eklemlerinize olan mesafe, örsün tepesine kadar olan yüksekliktir.

Bu yüksekliğe yandan bakarsanız, elinizde bir çekiç ve örsün yüzünde bir parça çelik ile dirseğinizin hafifçe büküleceğini göreceksiniz. Bu viraj aslında bir amortisördür. Çekiç vuruşunuzun sonunda düz bir kolunuz varsa, dirsek ekleminizi ve içteki tendonu zorlarsınız. Bu çok acı verici olabilir ve demirciliğinizi ciddi şekilde sınırlayabilir. Biraz daha dikkatli olmayı tercih ediyorum ve yanında dururken birincil örsümü bilek yüksekliğine ayarladım.

Bu bana etki konusunda biraz daha yastıklama sağlıyor. Diğer bir husus, örs üzerinde yapacağınız işin türüdür. Küçük hafif işler, döverken ayrıntılara yakından bakmak için eğilme eğilimindeyiz. Bu, sırtın alt kısmına bir yük bindirir. Ağır iş, daha fazla güç sağlanmasına izin vererek daha dik olma eğilimindeyiz. Genellikle büyük çubuklarda, rafine etme aşamasına gelene kadar doğruluk gerekli değildir.

Sürekli olarak büyük çubuklar üzerinde çalışıyorsanız, örsünüz biraz daha alçakta olabilir. Küçük hassas ayrıntılar üzerinde çalışıyorsanız, biraz daha yüksek bir örs büyük bir fark yaratabilir.

Örsün gerçek montaj sistemi çok önemlidir ve çoğu zaman gözden kaçırılır. Eski bir geleneksel demirci dükkânına girerseniz, örs genellikle kütüğün üzerinde durur ve hatta bağlanmaz. Bu en kötü senaryo. Örs her çekiç darbesiyle hareket edecek ve sonunda kütükten düşmesini önlemek için yeniden konumlandırmanız gerekecek.

Bazı demirciler, örsün ayaklarının etrafında dönen zımba olarak bükülmüş çelik kullanmışlardır. Bu onu güdük üzerinde tutacaktır, ancak zımba telleri sonunda gevşer ve etrafta sallanır.

En iyi çözüm, örsü ayaklığa veya kütüğe mümkün olduğunca sıkı vidalamaktır. Geleneksel olmasa da, ağır metal 3 ayaklı stantların demirci örs tabanları için çok iyi çalıştığını gördüm. Örsün cıvatalanmasının amacı, kütüğün veya ayaklığın kütlesini örsün ağırlığına etkili bir şekilde eklemenizdir. Genel olarak, örs ne kadar ağırsa, çekiç darbesinin kuvveti örsü hareket ettirmek yerine çubuğa daha fazla gittiğinden o kadar iyidir. Bu nedenle, kütüğümüz 100 libre ağırlığındaysa ve örse sıkıca cıvatalıysa, örsümüze etkili bir şekilde 100 libre ekliyoruz. Tabii ki başlamak için iyi bir örs olmalı.

Etkili olarak kullandığım şey, örsün ön ve arkasında ince bir çelik şerit. Düz çubuk ¼ inç kalınlığında ve 1 inç genişliğinde iyi çalışır. Bu şeritler, kütüğe ağır gecikme cıvataları ile gecikmeli cıvatalanmıştır. Şeridin ortasında normal bir cıvata ve somun vardır. Örsün beline dolanan ve bu cıvatalara binen bir zincirim var. Zinciri örsün etrafından aşağıya doğru çekerek ahşabın üzerinde sağlam bir şekilde tutan muazzam bir baskı hissedene kadar somunları sıkabilirim. Bu benim için uzun yıllar boyunca iyi çalıştı. Sizinki biraz yüksek sesle çalarsa, örsün sesini azaltacak ek bir faydası vardır.

Örs takmak için başka bir fikir, örs için doğru yükseklikte bir kontrplak kutu yapmaktır. Ardından betonla doldurun ve bir çerçeveye birbirine kaynaklanmış 8 cıvata. Cıvataların betondan dışarı çıkması gerekir, böylece örsünüzü aralarına yerleştirebilir ve ardından kayışlarla ayakların üzerine vidalayabilirsiniz. Betonunuzun düz olduğundan ve tamamen güvenli bir tabana sahip olduğunuzdan emin olun. Bu konuda dikkatli olun çünkü ağırlık nedeniyle örsünüzü asla hareket ettiremeyebilirsiniz.

Bazı insanlar bir kontrplak kutu önerdi, ancak kumla dolu. Bu fikri hiç sevmedim, çünkü örs üzerinde çalışırken hareket etmeye kutu profil fiyatları meyilli ve sürekli tekrar düzleştiriyorsunuz. Diğer sorun, örsü kum kütlesine vidalamanın etkili bir yolu olmamasıdır.

Örs standınızı oluşturmak için biraz öngörü ile ve yaklaşık bilek yüksekliği kullanarak ve demirci örsünü tabanına sıkıca vidalayarak örsünüzü tam potansiyeliyle kullanabileceksiniz. Düz olduğundan ve tabanın ağır olduğundan emin olun..

Views: 1

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2021   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service