Members

hovězí maso

Existuje několik různých způsobů, jak vyrobit guláš. Vy můžete použít jíšku nebo přidat jiné koření, abyste si jídlo vytvořili podle svého. Zde je několik příkladů. Můžete také vyzkoušet rakouskou verzi, jako je Wiener Saftgulasch nebo maďarskou.

Maďarský guláš

Maďarský hovězí guláš, známý také jako rajčatový protlak, je pikantní, vydatný guláš, který zahrnuje hovězí maso, nakrájenou zeleninu a papriku. Maso podusíte na mírném ohni alespoň hodinu, občas zamíchejte, dokud nezměkne. Do hovězího masa a polevy na nudle můžete přidat omáčku.

Tradiční hovězí guláš se vyrábí v holandské peci. Dušené maso můžete připravit den předem a ohřát ho těsně před podáváním. Nejlépe se podává s křupavým chlebem. Lze použít kmín pro zvýraznění chuti.

Pokrm může být atraktivnější přidáním různých druhů zeleniny. Jedna oblíbená varianta zahrnuje červenou papriku, které Severoameričané říkají paprika. Tyto papriky změknou rychleji než mrkev. Oblíbenou volbou jsou také celer a pastinák. Místo oleje můžete nahradit sádlo, pokud chcete snížit množství tuku.

Rakouský Wiener Saftgulasch

Lahodný pokrm je kombinací hovězích stopek, cibule, koření a dalších přísady. Toto jídlo se tradičně podává s houskovým knedlíkem a je známo, že je to lék na kocovinu.

Rakouský Wiener Saftgulassch hovězí guláš je variací na maďarský guláš recept. Skládá se z nakrájeného libového masa, pokrytého hustou omáčkou. Zatímco originál je pokrm původem z Maďarska, rakouská verze má svou osobitou chuť. Hovězí dřík je běžnou přísadou a omáčka je často ochucena octem. Omáčka se často dochucuje octem. Omáčka obsahuje i papriku maďarskou.


Rakušané spolu rádi pijí kávu. Lidé zvou přátele a sousedy, aby se podělili o šálek. Tato tradice je podobná tradici britského odpoledního čaje, ale často se vyskytuje mimo domov. Rakušané často chodí do cof feehouses, když chtějí drink.

Rakouské Gulyas a Paprikas krumpli

Gulyas (neboli guláš) je tradiční maďarské jídlo. Název pokrmu pochází ze skutečnosti, že jej poprvé vyrobili pastevci. Maďarští pastevci připravovali během středověku dušené maso z každé části zvířete když bylo maso vzácné. Paprika, koření je hlavní složka. Tuto vydatnou polévku můžeme podávat s domácími těstovinami.

Tradičně pastevci dobytka vyráběli gulyas pro svá dobytek. Příchuť of gulyas pochází z papriky, cibule a sádla. Tyto tři ingredience jsou známé jako Nejsvětější Trojice pro dušené maso.

K přípravě pokrmu bude zapotřebí mletá paprika. Je možné, že se toto koření dostalo do Maďarska za osmanské nadvlády. Jeho popularita rostla během 19. století. Zpočátku byla považována za pikantní a pálivou až do 20. let 20. století, kdy chovatel segedínů zjistil, že by mohla být sladká. Tato nová odrůda byla nazvána "noblesweetpaprika". Má jasně červenou barvu a je mírně štiplavý.

Views: 7

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2024   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service