Members

Blog Posts

koop-suboxone-pillen/

Posted by jack henry on May 21, 2022 at 2:31pm 0 Comments

Acheter MDMA Molly Ecstasy au Canada

L’ecstasy (MDMA) est à la fois une substance stimulante (de type amphétamine) et légèrement calmante (tranquillisante). L’ecstasy est aussi appelée Adam, XTC, X, câlin, haricots et la drogue de l’amour. Les pilules d’ecstasy ont souvent un logo, comme des personnages de dessins animés, estampillé dessus. Ce médicament est le plus souvent pris sous forme de pilule, mais la forme de poudre est parfois sniffée ou, rarement, injectée dans une… Continue

buy-adderall-online/

Posted by jack henry on May 21, 2022 at 2:30pm 0 Comments

Acheter MDMA Molly Ecstasy au Canada

L’ecstasy (MDMA) est à la fois une substance stimulante (de type amphétamine) et légèrement calmante (tranquillisante). L’ecstasy est aussi appelée Adam, XTC, X, câlin, haricots et la drogue de l’amour. Les pilules d’ecstasy ont souvent un logo, comme des personnages de dessins animés, estampillé dessus. Ce médicament est le plus souvent pris sous forme de pilule, mais la forme de poudre est parfois sniffée ou, rarement, injectée dans une… Continue

Poznaj najpiękniejsze i największe stadiony w Polsce

I nie inaczej sprawa ma się w przypadku stadionów w naszym kraju, które od początku XXI wieku przebyły długą i żmudną drogę, by wyglądać tak, jak dziś. Teraz mamy się czym pochwalić. To mniejsze i większe obiekty, wśród których znajdziemy prawdziwe architektoniczne perełki. – Choć poziom piłkarski w naszych ligach w ostatnich latach nie poszedł zbytnio w górę, infrastruktura dogoniła czołówkę. Teraz oglądanie wydarzeń sportowych na takich obiektach to czysta przyjemność i pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższym czasie kolejne miasta doczekają się modernizacji lub budowy potrzebnych stadionów – opowiada Irenka Zając, ekspertka serwisu Mightytips.pl.

I wszyscy będą szczęśliwi jeśli te wszystkie piękne obiekty będą poniekąd katalizatorem rozwoju piłki nożnej w Polsce. – W przyrodzie, czy w cywilizacji, często tak jest, że pewne elementy muszą na siebie oddziaływać, by dawały duże plony. Wynalezienie koła podziałało na rolnictwo, a odkrycie silników parowych wpłynęło na przemysł. Gates miał swój Microsoft, chorzy penicylinę, blik bukmacherzy, a bracia Wright samolot. Może koło zatoczy krąg także w tym miejscu.

Oczywiście nic nie zastąpi odpowiedniego systemu szkolenia, ale każda taka cegiełka, jak na przykład nowe stadiony, sponsorzy, czy generalnie tworzenie dobrego klimatu dla piłki nożnej, mogą sprawić, że kolejne pokolenia polskich piłkarzy będą znacznie lepsze, niż te obecne – dodaje specjalistka, o której więcej przeczytamy tutaj. Poniżej prezentujemy Wam zestawienie najciekawszych aren w naszym kraju.
Stadiony polskie – wszystko zaczęło się od kieleckiej Areny!
Obecnie to raptem średniaczek, jakich wiele w naszym kraju, ale na początku XXI wieku był to najnowocześniejszy stadion nad Wisłą, którego zazdrościły inne miasta. Mowa o Suzuki Arenie w Kielcach, której budowa zakończyła się w pierwszym kwartale 2006 roku. Maksymalna pojemność stadionu tu 15700 miejsc siedzących.

Pierwszym starciem o randze międzynarodowej było rozegranie meczu sparingowego na linii Korona Kielce – Borussia Dortmund i co ciekawe, gospodarze wygrali tę potyczkę aż 4:1. To wydarzenie miało miejsce niemal dwa miesiące po otwarciu obiektu przy ulicy Ściegiennego. Poza tym, rozegrano tutaj kilka spotkań reprezentacji Polski i co najważniejsze, kielecki stadion był gospodarzem Mistrzostw Europy U-21 w Piłce Nożnej 2017 roku. Koszt tego obiektu to niemal 50 milionów złotych.

Na kolejne nowoczesne stadiony w Polsce musieliśmy poczekać kilka lat. Nowopowstałe areny piłkarskie dość szybko odsunęły kompleks mieszczący się w stolicy województwa świętokrzyskiego w cień.
Nowe stadiony w Polsce. Lista topowych obiektów
Oczywiście na pierwsze miejsce wysuwa się Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego w Warszawie, czyli najnowocześniejszy obiekt w całym kraju. To tak zwana twierdza narodowa piłkarskiej reprezentacji Polski, która przegrywa tutaj niezwykle rzadko. Ale biało-czerwona arena mieszcząca się przy al. ks. J. Poniatowskiego to nie tylko rewelacyjny obiekt piłkarski, bo w tym miejscu dzieje się niemal wszystko!

Odbyły się tutaj dwie ceremonie otwarcia i zarazem inauguracyjne mecze siatkarskich mistrzostw Europy oraz świata, które odbywały się kolejno w 2014 oraz 2017 roku. Co ciekawe, w obu przypadkach rywalem Polski była Serbia. Obie potyczki zakończyły się wynikiem 3:0 na korzyść biało-czerwonych. Podczas drugiego widowiska stadion odwiedziło 65407 widzów!

Stadion Narodowy to też między innymi:
VII SuperFinał rozgrywek futbolu amerykańskiego
KSW 39: Colloseum
Memoriały Kamili Skolimowskiej
Halowy Puchar Świata PWA w Windsurfingu
LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

Obiekt gościł także wiele gwiazd estrady, a wśród nich są na przykład Metallica, Madonna, Beyoncé, Coldplay, Paul McCartney, Depeche Mode, Kings of Leon, The Rolling Stones, Ed Sheeran, Bon Jovi. Wracając do piłki nożnej, w tym przypadku można napisać kolejny rozdział, bo Stadion Narodowy gościł choćby mecze rozgrywane w ramach Euro 2012, finał Ligi Europy UEFA w 2015 roku i 31 spotkań polskiej reprezentacji.
Pozostałe ciekawe stadiony polskie
Na drugim miejscu w rankingu największej pojemności całkowitej w Polsce znajduje się Stadion Śląski mieszczący ponad 55 tysięcy widzów. To wielofunkcyjny obiekt, który obecnie pełni funkcję także Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego.

Mamy w tym wypadku do czynienia z jednym z najciekawszych stadionów w kraju, który charakteryzuje się też bardzo obszerną historią sięgającą lat 50-tych. Jego przebudowa w XXI wieku trwała kilka lat i zakończyła się w 2017 roku. Warto dodać, że rekordowa frekwencja przypadła na starcie Górnika Zabrze z Austrią Wiedeń w 1963 roku. Wtedy obiekt zdołało jakimś cudem pomieścić ponad 120 tysięcy widzów!

Godna wielkiego podziwu jest też cudowna Polsat Plus Arena Gdańsk zwana także jako Baltic Arena. To prawdziwa architektoniczna perełka, która robi duże wrażenie zarówno z daleka, jak i z bliska. Pojemność wynosi 41620 miejsc. Obiekt ten powstał specjalnie z myślą o mistrzostwach Europy, jakie odbyły się w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie. Pierwszą potyczką, jaka miała miejsce na tej arenie, było starcie Lechii Gdańsk z Cracovią. To wydarzenie odbyło się w 14 sierpnia 2011 roku i zakończyło się rezultatem 1:1.

Wśród najciekawszych obiektów warto wskazać także Tarczyński Arena we Wrocławiu, Stadion Poznań, Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie, przebudowywany właśnie piękny Stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu, Stadion Wojska Polskiego (Legia Warszawa), Stadion Miejski w Białymstoku, Arena Lublin, czy Stadion Miejski Widzewa Łódź. Ta lista jest jeszcze dłuższa, dlatego warto nie zatrzymywać się wyłącznie na tych obiektach, o których wspomnieliśmy w tym tekście.

Views: 15

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2022   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service