Members

Jakie zadania może spełniać kątnica?

Jakie zadania może spełniać kątnica?

Od razu, po wejściu słyszymy jak kątnica stomatologiczna wydaje swój charakterystyczny, drażniący w ucho dźwięk. Jeszcze bardziej traumatyczne może być siedzenie na fotelu, kiedy to czasem nawet możemy odczuć wiercenie lub drganie. Mało kto lubi chodzić do dentysty, chociaż zdarzają się takie osoby – jednak wszyscy dobrze wiemy, że odkładanie wizyty może tylko pogorszyć całą sprawę. Dobrym rozwiązaniem dla osób żyjących w strachu przed wizytą profilaktyczną okazać się może poznanie poszczególnych elementów w gabinecie stomatologa.

Wiertła a wiertarki – dwa różne, ale komplementarne elementy
Na samym wstępie warto zauważyć, ze kątnice NSK, turbiny i prostownice to element pozwalający na obrót wiertła. Jeśli chodzi o same wiertła możemy mieć różne końcówki np. wiertła diamentowe, do cięcie i do szlifowania. Wiertło nakładamy na odpowiednią wiertarkę i wtedy mamy skompletowany zestaw.

Jakie zadania może spełniać kątnica?
Sama kątnica może mieć wiele zastosowań. Wśród nich możemy wymienić:

resekcję zęba – czyli usuniecie wierzchołka korzenia i wypełnienie dziury specjalnym materiałem,
wiercenie trepanacyjne – służące do wywiercania większych niż standardowo dziur w zębach,
wykończenie wnęk i wypełnień – zabieg mający na celu wyszlifowanie zęba, tak aby naturalnie pasował do naszej jamy ustnej,
separacja – zabieg polegający na rozłączeniu kilku korzeni przed zabiegiem ekstrakcji, tak aby ząb mógł łatwiej wyjść.
Jak widzicie wiele jest możliwości już przy jednym narzędziu, dlatego warto wybierać sprawdzone, znane rozwiązania, które będą działać bezproblemowo przez wiele lat.

A wszyscy chyba najbardziej boją się jednego zabiegu, jednak wcale nie musi kątnica przyspieszająca być taki straszny! Zapoznaj się z nim w artykule .

https://payhip.com/b/3Q9Oq
https://www.behance.net/jesusflores49

Views: 6

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2022   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service