Members

Czy warto zakupić frezarkę?

Cyfrowe technologie od lat obecne w protetyce dentystycznej, kiedyś wybierane przez pionierów, dziś stają się podstawowym wyposażeniem pracowni. (obcinarka do gipsu na sucho)

Faktem jest powolne odchodzenie od tradycyjnych procesów produkcyjnych na rzecz wspomaganych komputerowo. Czy zatem wyposażenie pracowni protetycznej w urządzenia frezujące jest czymś nieuniknionym? Warto zakupić frezarkę?Kontrola nad jakością produkcji
Jednym z ważniejszych argumentów przemawiających za zakupem frezarki jest możliwość pełnej kontroli nad procesem produkcyjnym. Najczęściej jest on przywoływany przez laboratoria, które na co dzień korzystają z zewnętrznych usług CAD/CAM, których jakość i terminowość z różnych względów nie spełnia ich wymagań.


Oszczędność czasu
Zlecając produkcję wyrobów medycznych, wiele firm szuka lokalnego producenta. Jest to wygodne rozwiązanie ze względu na bezpośredni kontakt, dzięki czemu mamy większy wpływ na jakość, jak również z uwagi na znaczne skrócenie czasu otrzymania gotowego wyrobu.


Zmniejszenie kosztów produkcji
Zakup frezarki to inwestycja najczęściej finansowana przy pomocy zewnętrznego kapitału, dlatego wiele osób oczekuje, że będzie miała ona również ekonomiczny sens. Czy warto zakupić frezarkę? Każda firma myśląca o zakupie powinna przeprowadzić prostą kalkulację, w której z jednej strony postawimy miesięczne wydatki na usługi CAD/CAM. (amalgamat dentystyczny )

Views: 3

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2022   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service