Members

Konieczność rozpoczęcia leczenia zepsutego zęba

Przy niewielkich zmianach zębowych lekarz zaaplikuje lekarstwo i założy plombę, którą następnie utwardzi specjalną lampą. Pewnie zastanawialiście się, do dokładnie czego służy i jak działa lampa polimeryzacyjna wykorzystywana przez stomatologów? Odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście.

Zaniedbywanie higieny jamy ustnej początkiem problemów
Liczne zaniedbania związane z niepoprawnym szczotkowaniem zębów oraz nie mycie ich po każdym posiłku mogą być bardzo nieprzyjemne w skutkach. Niezwykle ważne jest dbanie o poprawną higienę jamy ustnej oraz wykonywanie higienizacji przynajmniej raz na pół roku. Dzięki temu unikniemy uciążliwych stanów zapalnych dziąseł, jak i krwawienia z nich.

Konieczność rozpoczęcia leczenia zepsutego zęba
W momencie, gdy zaczyna nam dokuczać ból zęba, zdajemy sobie sprawę z tego, jak zaniedbaliśmy własne zdrowie. Wówczas bardzo często niezwłocznie udajemy się do gabinetu stomatologicznego. Dentysta, aby sprawdzić jak poważne jest zepsucie zęba, musi wykorzystać wiertła stomatologiczne do otworzenia go.

Wypełnienie stałe zęba
Po zakończeniu leczenia endodontycznego dentysta udaje się na specjalne stanowisko znajdujące się w jego gabinecie w celu przygotowania wypełnienia, które jest umieszczane w zębie. Następnie sięga po lampę polimeryzacyjną światłowód stomatologiczny, która pozwala stwardnieć materiałowi znajdującemu się np. w naszym trzonowcu.

Views: 2

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2022   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service