Members

Sprzęty napędzane przez mikrosilnik stomatologicznych

Sprzęty napędzane przez mikrosilnik stomatologicznych

Nowoczesny mikrosilnik stomatologiczny jest niezbędnym elementem wyposażenia gabinetu. Dzięki niemu przeprowadzane zabiegi mogą być bardziej komfortowe zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Jeżeli pierwszy raz słyszysz o tym sprzęcie, przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, czym jest mikrosilnik stomatologiczny, do czego służy oraz jakie parametry powinien mieć, aby najlepiej spełniał swoją funkcję.Żadna sprzęt dentystyczny nie zda się na nic, jeżeli nie jest wyposażona w sprawny mikrosilnik stomatologiczny. Stanowi on kluczowy element decydujący o działaniu kątnicy czy prostnicy, czyli też o całym wykonywanym za pomocy tego sprzętu zabiegu. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii współczesne mikrosilniki są bardzo zaawansowane.

Inne cechy, na które dentyści zwracają uwagę przy wyborze mikrosilnika to: materiał korpusu, wbudowany generator światła, rodzaj mocowania czy system chłodzenia. Mikrosilnik stomatologiczny ze wbudowanym generatorem światła LED to duże udogodnienie dla specjalisty. Dzięki niemu może wykonywać zabieg jeszcze bardziej precyzyjnie.

Kątnica przyspieszająca z końcówką oznaczoną czerwonym paskiem to kątnica przyśpieszająca. Jest to sprzęt szybkoobrotowy, wykonuje nawet 200 000 obrotów na minutę. Kątnica z niebieskim paskiem to kątnica zwykła. Maksymalna prędkość, jaką osiąga to 40 000 obrotów na minutę. Służy głównie do usuwania zębiny próchnicowej oraz wygładzania szkliwa.Ciemne, srebrne plomby, czyli wypełnienia amalgamatowe są stosowane coraz rzadziej. Nie wynika to z ich szkodliwości, ponieważ udowodniono, że takowa jest bardzo znikoma. Amalgamaty są przede wszystkim mniej estetyczne niż nowoczesne wypełnienia, ponieważ w widoczny sposób odróżniają się od zęba.

Views: 1

Comment

You need to be a member of On Feet Nation to add comments!

Join On Feet Nation

© 2022   Created by PH the vintage.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service